عملیات امداد جوان آسیب‌دیده در ارتفاعات منطقۀ گردشگری پیشکوه تربت حیدریه؛

عملیات امداد جوان آسیب‌دیده در ارتفاعات منطقۀ گردشگری پیشکوه تربت حیدریه؛

به نقل از هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان تربت حیدریه، عملیات نجات جوان طبیعت‌گرد یزدی در منطقۀ  قلل آرش و فراز پارک جنگلی پیشکوه با انجام اقدامات نجات درمانی ازجمله: ایجاد کارگاه کوهستان، انتقال به سطح و تحویل به عوامل اورژانس ۱۱۵ با موفقیت به پایان رسید.
 بنابراین گزارش ساعت ۸:۲۷ روز دوشنبه چهارم مرداد طی تماس تلفنی مرکز کنترل و فرماندهی عملیات‌های امدادونجات استان(EOC)  با مرکز کشیک امدادونجات (ERS) شهرستان تربت‌حیدریه سقوط از ارتفاع مرد جوانی در منطقۀ قلل فراز و آرش گزارش و درخواست اعزام تیم تخصصی کوهستان به مکان حادثه شد. پس از فراخوانِ اعضای تیم کوهستان و تجهیز آن‌ها با امکانات موردنیاز و دعوت از یک تیم فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ و یک تیم امنیتی از پلیس ۱۱۰ نیروها به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
  در ساعت ۹:۲۰ به مصدوم دست یافته و اقدامات نجات درمانی در ارتفاع با ارزیابی سطح مصدومیت او آغاز شد. در ادامه مصدوم تثبیت فیزیکی شده و با استفاده از تجهیزات نجات در ارتفاع و نصب کارگاه متحرک  اقدامات نهایی به‌منظور انتقال او به سطح انجام شد.
 لازم‌به‌ذکر است مدت ۱۷ساعت از سقوط شخص مذکور در منطقه گذشته بود که یک کوهنورد متوجۀ فرد مصدوم شده و به‌سرعت باتلفن ۱۱۲ تماس گرفته و درخواست کمک می نماید. عملیات امداد و نجات باتوجه‌به انتقال مصدوم در ارتفاعات متشکل از شن اسکی با دشواری بسیار همراه بود. در نهایت این عملیات در ساعت ۱۲ با تحویل مصدوم به تیم فوریت‌های پزشکی به پایان رسید.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*