اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

این نشست یک‌شنبه ۲۱ شهریور‌ماه با حضور مسئولین کارگروهای حفظ محیط کوهستان شهرستان‌های: کلات، فریمان، قوچان، تربت جام، نیشابور و غیبت دور از انتظار شهرستان‌های: خواف، چناران، تربت‌حیدریه،  بجستان، کاشمر، سبزوار، بردسکن، گناباد، تایباد، سرخس و درگز برگزار شد.
در این گردهم‌آیی بعد از خیر مقدم مسئول کارگروه حفظ محیط‌کوهستان استان، تاریخچه کوتاهی از نحوه شکل‌گیری این کارگروه در فدراسیون و استان ارائه و  بخش‌های مختلف آن از جمله (بخش کوهستان، غار، دره، دیواره، ….) معرفی گردید.
در این جلسه توسط مسئول بخش کوهستان اطلاعاتی در زمینه اکوسیستم‌های طبیعی و حفاظت محیط‌کوهستان و انواع تخریب‌ها در این حوزه ارائه گردید و کلیپ‌هایی در این رابطه نیز پخش شد.
در ادامه توسط مسئول  بخش حفاظت از دیواره‌ها اطلاعات کاملی در زمینه نحوه ایجاد کارگاه‌های سنگ‌نوردی، نحوه صعود پاک و تخریبات این حوزه به حضار ارائه شد.
و در پایان نیز توسط مسئول بخش حفاظت از غارها مطالبی در این حوزه و  نیز درجه‌بندی‌های خاص غارها و دلایل حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند به شرکت کنندگان ارائه گردید.
همچنین در این نشست مسئولین کارگروه‌های شهرستان‌ها موظف و مصمم شدند که با تمام توان در زمینه حفاظت محیط‌زیست در شهرستان خود برنامه‌ریزی کرده و ضمن ایجاد بخش‌های زیر مجموعه کارگروه، در جهت آموزش‌های تخصصی به مسئولین بخش‌ها اقدامات لازم را بعمل آورند.
 

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

حضور مسئولین هیئت استان در افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم سبز در مشهد؛

پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز صبح روز گذشته، همزمان با سراسر کشور در مشهد و با حضور استاندار خراسان رضوی و تنی چند از مسئولین افتتاح شد. استاندار خراسان

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

اجرای برنامه آموزشی، توسط کارگروه محیط زیست هیئت استان؛

پیرو برنامه های محیط زیستی و اشاعه فرهنگ حفاظت از طبیعت در زیر شاخه های کوهستان، به همین منظور در هفته محیط زیست، کارگروه حفاظت از محیط کوهستان هیئت کوه

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

 ما کوه‌نوردان و علاقه‌مندان به طبیعت ارزشمند و کم نظیر کشورمان در روز طبیعت موارد زیر را مد نظر قرار داده وضمن توجه به هشدارهای هواشناسی، به دیگران توصیه می‌کنیم:

  – برای برقراری چادرگاه (محل اقامت) در طبیعت از سطوح فاقد پوشش گیاهی مانند سطوح سنگی و ماسه‌ای با حفظ حریم رودخانه‌ها و دریاچه‌ها استفاده می‌کنیم. – تمام زباله‌ها

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!