اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

این نشست یک‌شنبه ۲۱ شهریور‌ماه با حضور مسئولین کارگروهای حفظ محیط کوهستان شهرستان‌های: کلات، فریمان، قوچان، تربت جام، نیشابور و غیبت دور از انتظار شهرستان‌های: خواف، چناران، تربت‌حیدریه،  بجستان، کاشمر، سبزوار، بردسکن، گناباد، تایباد، سرخس و درگز برگزار شد.
در این گردهم‌آیی بعد از خیر مقدم مسئول کارگروه حفظ محیط‌کوهستان استان، تاریخچه کوتاهی از نحوه شکل‌گیری این کارگروه در فدراسیون و استان ارائه و  بخش‌های مختلف آن از جمله (بخش کوهستان، غار، دره، دیواره، ….) معرفی گردید.
در این جلسه توسط مسئول بخش کوهستان اطلاعاتی در زمینه اکوسیستم‌های طبیعی و حفاظت محیط‌کوهستان و انواع تخریب‌ها در این حوزه ارائه گردید و کلیپ‌هایی در این رابطه نیز پخش شد.
در ادامه توسط مسئول  بخش حفاظت از دیواره‌ها اطلاعات کاملی در زمینه نحوه ایجاد کارگاه‌های سنگ‌نوردی، نحوه صعود پاک و تخریبات این حوزه به حضار ارائه شد.
و در پایان نیز توسط مسئول بخش حفاظت از غارها مطالبی در این حوزه و  نیز درجه‌بندی‌های خاص غارها و دلایل حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند به شرکت کنندگان ارائه گردید.
همچنین در این نشست مسئولین کارگروه‌های شهرستان‌ها موظف و مصمم شدند که با تمام توان در زمینه حفاظت محیط‌زیست در شهرستان خود برنامه‌ریزی کرده و ضمن ایجاد بخش‌های زیر مجموعه کارگروه، در جهت آموزش‌های تخصصی به مسئولین بخش‌ها اقدامات لازم را بعمل آورند.
 

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

تعطیلی سه معدن و رفع تصرف در منطقه خلج؛

امروز ۱۷ آبان‌ماه با تلاش و پیگیری‌های کارگروه حفظ محیط کوهستان هیئت کوه‌نوردی  و صعودهای ورزشی خراسان رضوی، جامعه پیش‌کسوتان و نیز کوه‌نوردان و برخی از سمن‌های زیست محیطی و

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

برگزارى همایش دوستداران طبیعت و محیط زیست در شهرستان کلات:

جمعه ۷ خرداد ماه با حضور فرماندار شهرستان کلات، امام جمعه محترم، رئیس و اعضاى محیط زیست کلات و درگز و ریاست محترم اداره کل محیط‌زیست خراسان رضوى جناب آقاى

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

پایان هفته فرهنگی کلات و حضور مسئول کمیته حفظ محیط کوهستان هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان جناب اقای داوود ظریف

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ،هفته فرهنگی کلات به مناسبت معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان کلات در این شهرستان درحالی برگزار شد که حضور

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!