اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

این نشست یک‌شنبه ۲۱ شهریور‌ماه با حضور مسئولین کارگروهای حفظ محیط کوهستان شهرستان‌های: کلات، فریمان، قوچان، تربت جام، نیشابور و غیبت دور از انتظار شهرستان‌های: خواف، چناران، تربت‌حیدریه،  بجستان، کاشمر، سبزوار، بردسکن، گناباد، تایباد، سرخس و درگز برگزار شد.
در این گردهم‌آیی بعد از خیر مقدم مسئول کارگروه حفظ محیط‌کوهستان استان، تاریخچه کوتاهی از نحوه شکل‌گیری این کارگروه در فدراسیون و استان ارائه و  بخش‌های مختلف آن از جمله (بخش کوهستان، غار، دره، دیواره، ….) معرفی گردید.
در این جلسه توسط مسئول بخش کوهستان اطلاعاتی در زمینه اکوسیستم‌های طبیعی و حفاظت محیط‌کوهستان و انواع تخریب‌ها در این حوزه ارائه گردید و کلیپ‌هایی در این رابطه نیز پخش شد.
در ادامه توسط مسئول  بخش حفاظت از دیواره‌ها اطلاعات کاملی در زمینه نحوه ایجاد کارگاه‌های سنگ‌نوردی، نحوه صعود پاک و تخریبات این حوزه به حضار ارائه شد.
و در پایان نیز توسط مسئول بخش حفاظت از غارها مطالبی در این حوزه و  نیز درجه‌بندی‌های خاص غارها و دلایل حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند به شرکت کنندگان ارائه گردید.
همچنین در این نشست مسئولین کارگروه‌های شهرستان‌ها موظف و مصمم شدند که با تمام توان در زمینه حفاظت محیط‌زیست در شهرستان خود برنامه‌ریزی کرده و ضمن ایجاد بخش‌های زیر مجموعه کارگروه، در جهت آموزش‌های تخصصی به مسئولین بخش‌ها اقدامات لازم را بعمل آورند.
 

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

برگزاری کارگاه‌های آموزشی زیست‌محیطی کاشمر؛

جمعه ۲۹ بهمن، و هم‌زمان با صعود سراسری قلل منطقه کاشمر، کارگاه‌های آموزشی زیست محیطی، با حضور تعدادی از کوه‌نوردان و محیط‌بان در محل مدرسه طبیعت شهاب کاشمر برگزار گردید.

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

اطلاعیه جلسه دوم هم‌اندیشی فعالیت‌های زیست‌محیطی؛

نظر به موفقیت‌های کسب‌شده در عرصه اقدامات زیست‌محیطی و همچنین ضرورت هم‌اندیشی و اخذ تصمیمات مقتضی در نحوه مشارکت مسئولین، مدیران و مربیان در پیگیری موارد مربوطه، کارگروه حفظ محیط

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۲ نظر

برگزاری کارگاه آموزشی مبانی محیط زیست کوهستان، ویژه سازمان اتوبوسرانی مشهد؛

با حسن نظر مدیرعامل و مسئولین سازمان اتوبوسرانی مشهد، دوره آموزشی یک‌روزه مبانی محیط زیست کوهستان، برای ۲۵ تن از پرسنل ورزشکار این سازمان اجرا گردید. این دوره که از

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*