اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

اولین نشست مسئولین کارگروه‌های حفظ محیط‌کوهستان شهرستان‌های استان خراسان ‌رضوی؛

این نشست یک‌شنبه ۲۱ شهریور‌ماه با حضور مسئولین کارگروهای حفظ محیط کوهستان شهرستان‌های: کلات، فریمان، قوچان، تربت جام، نیشابور و غیبت دور از انتظار شهرستان‌های: خواف، چناران، تربت‌حیدریه،  بجستان، کاشمر، سبزوار، بردسکن، گناباد، تایباد، سرخس و درگز برگزار شد.
در این گردهم‌آیی بعد از خیر مقدم مسئول کارگروه حفظ محیط‌کوهستان استان، تاریخچه کوتاهی از نحوه شکل‌گیری این کارگروه در فدراسیون و استان ارائه و  بخش‌های مختلف آن از جمله (بخش کوهستان، غار، دره، دیواره، ….) معرفی گردید.
در این جلسه توسط مسئول بخش کوهستان اطلاعاتی در زمینه اکوسیستم‌های طبیعی و حفاظت محیط‌کوهستان و انواع تخریب‌ها در این حوزه ارائه گردید و کلیپ‌هایی در این رابطه نیز پخش شد.
در ادامه توسط مسئول  بخش حفاظت از دیواره‌ها اطلاعات کاملی در زمینه نحوه ایجاد کارگاه‌های سنگ‌نوردی، نحوه صعود پاک و تخریبات این حوزه به حضار ارائه شد.
و در پایان نیز توسط مسئول بخش حفاظت از غارها مطالبی در این حوزه و  نیز درجه‌بندی‌های خاص غارها و دلایل حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند به شرکت کنندگان ارائه گردید.
همچنین در این نشست مسئولین کارگروه‌های شهرستان‌ها موظف و مصمم شدند که با تمام توان در زمینه حفاظت محیط‌زیست در شهرستان خود برنامه‌ریزی کرده و ضمن ایجاد بخش‌های زیر مجموعه کارگروه، در جهت آموزش‌های تخصصی به مسئولین بخش‌ها اقدامات لازم را بعمل آورند.
 

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

برگزاری دوره‌ مبانی محیط‌زیست کوهستان در روز ۲۶ شهریورماه ۹۵؛

پیرو فراخوان قبلی، به اطلاع‌ می‌رساند دوره‌ مبانی محیط‌زیست کوهستان در روز جمعه ۲۶ شهریور‌ماه در محل هیئت استان برگزار می‌شود. زمان حضور: ۹:۱۵ و شروع دوره: ۹:۳۰ صبح و

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

کوه‌پیمایی عمومی در منطقه خلج، با رویکرد زیست محیطی و احترام به طبیعت؛ منطقه آزادشده از تصرفات غیرمجاز، (اطلاعیه شماره یک)؛

کارگروه حفظ محیط کوهستان هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی و هیئت کوه‌نوردی شهرستان مشهد مقدس و با همکاری کارگروه‌های همگانی خود، در نظر دارند در روز جمعه ۱۲

همایش ها ۰ نظر

برگزاری همایش فعالان محیط‌زیست کوه‌نورد؛

نظر به اینکه اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان با همکاری معاونت محترم دادستان استان قصد برگزاری همایش فعالان محیط‌زیست کوه‌نورد را با موضوع راه‌های مشارکت بیشتر در حفظ محیط زیست

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!