بازدید و کوه‌پیمایی دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، همپای کو‌ه‌نوردان در مناطق تصرف‌شده خلج؛

سحرگاه روز جمعه ۶ مردادماه ۹۶ هیئت کو‌ه‌نوردی استان با مدیریت کارگروه حفظ محیط کوهستان، میزبان حضور دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیران کل دو نهاد دیگر، همچنین فرمانده انتظامی مشهد، ریاست حفاظت املاک آستان قدس رضوی، ریاست حفاظت از منابع طبیعی و بعضی مسئولین دیگر در ارتفاعات خلج بود.

میهمانان و مسئولین در معیت تنی چند از کوهنوردان و پیش‌کسوتان کوه‌نوردی، کوه‌پیمایی صبحگاهی را از کنار حصارهای رنج‌آور خلج آغاز نموده، و با حضور در محل سنگ‌سیاه و بازدید از کلاس سنگ‌نوردی در حال اجرا، با طی مسیر از یال منتهی به قله معجونی به این قله صعود نمودند و همزمان با ورود میهمانان، بر روی قله معجونی عملیات پرواز با پاراگلایدر توسط جناب اقای مهرابی، از اعضای کوه‌نورد و غارنورد  استان، انجام گردید و دیگر قابلیت‌های منطقه را برای ایجاد سایت پروازی نیز به نمایش گذاشت.

پس از پذیرایی از میهمانان و صرف صبحانه، و پس از توضیحات یکی از مدیران حاضر در جمع در خصوص عزم جدی مراجع قانونی و قضایی استان در دادرسی به خواسته به حق مردمی در رفع تصرفات، جناب صادقی دادستان محترم طی بیانات نسبتٱ مبسوطی، ضمن گرام‌داشت ایام دهه کرامت، با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و حسن نظر رئیس قوه قضائیه، پیگیری مراجع قضایی را راجع به آزادسازی مناطق تصرف‌شده غیرمجاز تا حصول حق مردم دانسته و اعلام داشتند، مرجع قضایی این خواسته و مطالبه را با جدیت دنبال می‌کند.

رئیس هیئت استان نیز ضمن قدردانی از حضور میهمانان در برنامه امروز و تلاش و کوشش کم‌نظیر آنان در رسیدگی به خواسته زیست‌محیطی جامعه ورزشی و مردم طبیعت‌دوست، به طور ویژه تداوم حمایت آنان را خواستار شد.
در ادامه آقای شوشتری در خصوص اقدامات گذشته کو‌ه‌نوردان در مقابل تعرضات موردی در زمان تصدی‌شان در هیئت کوه‌نوردی مواردی را مطرح نموده و در بخش آخر این مرحله، ودر بلندای ارتفاعات معجونی، آقای حمید نظام‌دوست، به عنوان تولیت پیگیری و مطالبه کوه‌نوردان و ورزشکان از میهمانان و کوه‌نوردان شرکت‌کننده تشکر و قدردانی نمودند.

بخش دوم برنامه ساعت حدود ۸ صبح و با حضور کاروان مدیران قضایی و مردمی ، بازدید از مناطق تخریب‌شده توسط معدن‌کاوان خلج بود.
در این بازدید مقامات ارشد قضایی استان و شهرستان و تیم‌های همراه، از نزدیک درجریان وسعت تخریب‌های درحال انجام قرار گرفتند.
هیئت استان ضمن قدردانی مجدد از مقامات قضایی و معاونین، مدیران کل، اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، و دیگر عزیزان حاضر از پیش‌کسوتان و کوه‌نوردان حاضر در این برنامه و همچنین مسئولین برگزاری تشکر و سپاس‌گزاری می‌نماید.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

رقابت ۱۱۹ سنگنورد در پیکارهای سرطناب جام فجر کشور در همدان؛

رقابت ۱۱۹ سنگنورد در پیکارهای سرطناب جام فجر کشور در همدان رئیس کارگروه صعودهای ورزشی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور گفت: ۱۱۹ سنگنورد پسر در قالب ۳۱ تیم از

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

سی‌امین سالگرد شهادت مربی کوه‌نوردی، اصغر صحرانورد؛

شهید علی‌اصغر صحرانورد یکی از چهره‌های فعال در عرصه ورزش کوه‌نوردی خراسان بود و مربی سخت کوش و ایثارگر که همه عزیزان و فعالان و پیش‌کسوتان از این چهره دوست‌داشتنی

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۱نظر

بازگشت تیم پوبدا به بیس کمپ و حرکت به سمت بیشکک؛

بنابر گزارش ستاد صعود پوبدا، پس از ۱۴ روز تلاش سخت و خستگی ناپذیر، کوهنوردان خوش غیرت خراسانی روز گذشته قدم بر بیس کمپ پوبدا گذاشتند. دلیرمردان کوهنورد در حالی

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!