بازدید و کوه‌پیمایی دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، همپای کو‌ه‌نوردان در مناطق تصرف‌شده خلج؛

سحرگاه روز جمعه ۶ مردادماه ۹۶ هیئت کو‌ه‌نوردی استان با مدیریت کارگروه حفظ محیط کوهستان، میزبان حضور دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیران کل دو نهاد دیگر، همچنین فرمانده انتظامی مشهد، ریاست حفاظت املاک آستان قدس رضوی، ریاست حفاظت از منابع طبیعی و بعضی مسئولین دیگر در ارتفاعات خلج بود.

میهمانان و مسئولین در معیت تنی چند از کوهنوردان و پیش‌کسوتان کوه‌نوردی، کوه‌پیمایی صبحگاهی را از کنار حصارهای رنج‌آور خلج آغاز نموده، و با حضور در محل سنگ‌سیاه و بازدید از کلاس سنگ‌نوردی در حال اجرا، با طی مسیر از یال منتهی به قله معجونی به این قله صعود نمودند و همزمان با ورود میهمانان، بر روی قله معجونی عملیات پرواز با پاراگلایدر توسط جناب اقای مهرابی، از اعضای کوه‌نورد و غارنورد  استان، انجام گردید و دیگر قابلیت‌های منطقه را برای ایجاد سایت پروازی نیز به نمایش گذاشت.

پس از پذیرایی از میهمانان و صرف صبحانه، و پس از توضیحات یکی از مدیران حاضر در جمع در خصوص عزم جدی مراجع قانونی و قضایی استان در دادرسی به خواسته به حق مردمی در رفع تصرفات، جناب صادقی دادستان محترم طی بیانات نسبتٱ مبسوطی، ضمن گرام‌داشت ایام دهه کرامت، با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و حسن نظر رئیس قوه قضائیه، پیگیری مراجع قضایی را راجع به آزادسازی مناطق تصرف‌شده غیرمجاز تا حصول حق مردم دانسته و اعلام داشتند، مرجع قضایی این خواسته و مطالبه را با جدیت دنبال می‌کند.

رئیس هیئت استان نیز ضمن قدردانی از حضور میهمانان در برنامه امروز و تلاش و کوشش کم‌نظیر آنان در رسیدگی به خواسته زیست‌محیطی جامعه ورزشی و مردم طبیعت‌دوست، به طور ویژه تداوم حمایت آنان را خواستار شد.
در ادامه آقای شوشتری در خصوص اقدامات گذشته کو‌ه‌نوردان در مقابل تعرضات موردی در زمان تصدی‌شان در هیئت کوه‌نوردی مواردی را مطرح نموده و در بخش آخر این مرحله، ودر بلندای ارتفاعات معجونی، آقای حمید نظام‌دوست، به عنوان تولیت پیگیری و مطالبه کوه‌نوردان و ورزشکان از میهمانان و کوه‌نوردان شرکت‌کننده تشکر و قدردانی نمودند.

بخش دوم برنامه ساعت حدود ۸ صبح و با حضور کاروان مدیران قضایی و مردمی ، بازدید از مناطق تخریب‌شده توسط معدن‌کاوان خلج بود.
در این بازدید مقامات ارشد قضایی استان و شهرستان و تیم‌های همراه، از نزدیک درجریان وسعت تخریب‌های درحال انجام قرار گرفتند.
هیئت استان ضمن قدردانی مجدد از مقامات قضایی و معاونین، مدیران کل، اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، و دیگر عزیزان حاضر از پیش‌کسوتان و کوه‌نوردان حاضر در این برنامه و همچنین مسئولین برگزاری تشکر و سپاس‌گزاری می‌نماید.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

مدارک دوره های گذشته صعودهای ورزشی؛

بدینوسیله به اطلاع افراد ذیل میرساند،مدارک دوره های صعودهای ورزشی ایشان که قبلا صادره شده در دفتر هیئت استان آماده تحویل میباشد. مقتضی است جهت تحویل مدارک در اسرع وقت

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

جناب آقای زارعی، ریاست محترم فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی جمهوری اسلامی ایران

«رضاعلیپور» سریع‌ترین سنگ‌نورد جهان از کشورمان که با رأی مردم به عنوان برترین ورزشکار سال ۲۰۱۷ در جهان در رشته‌های غیرالمپیکی انتخاب شد، موجب افتخار و سرافرازی ایران و ایرانی

کارگروه انفورماتیک و آمار ۰ نظر

تقدیر و تشکر از استان های فعال در پرتال؛

به آگاهی می‌رساند با توجه به واگذاری صدور احکام تمامی دوره های مقدماتی و پیشرفته به هیات های کوه نوردی استان های سراسر کشور، صدور احکام استان سیستان و بلوچستان

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!