بازدید و کوه‌پیمایی دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، همپای کو‌ه‌نوردان در مناطق تصرف‌شده خلج؛

سحرگاه روز جمعه ۶ مردادماه ۹۶ هیئت کو‌ه‌نوردی استان با مدیریت کارگروه حفظ محیط کوهستان، میزبان حضور دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیران کل دو نهاد دیگر، همچنین فرمانده انتظامی مشهد، ریاست حفاظت املاک آستان قدس رضوی، ریاست حفاظت از منابع طبیعی و بعضی مسئولین دیگر در ارتفاعات خلج بود.

میهمانان و مسئولین در معیت تنی چند از کوهنوردان و پیش‌کسوتان کوه‌نوردی، کوه‌پیمایی صبحگاهی را از کنار حصارهای رنج‌آور خلج آغاز نموده، و با حضور در محل سنگ‌سیاه و بازدید از کلاس سنگ‌نوردی در حال اجرا، با طی مسیر از یال منتهی به قله معجونی به این قله صعود نمودند و همزمان با ورود میهمانان، بر روی قله معجونی عملیات پرواز با پاراگلایدر توسط جناب اقای مهرابی، از اعضای کوه‌نورد و غارنورد  استان، انجام گردید و دیگر قابلیت‌های منطقه را برای ایجاد سایت پروازی نیز به نمایش گذاشت.

پس از پذیرایی از میهمانان و صرف صبحانه، و پس از توضیحات یکی از مدیران حاضر در جمع در خصوص عزم جدی مراجع قانونی و قضایی استان در دادرسی به خواسته به حق مردمی در رفع تصرفات، جناب صادقی دادستان محترم طی بیانات نسبتٱ مبسوطی، ضمن گرام‌داشت ایام دهه کرامت، با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و حسن نظر رئیس قوه قضائیه، پیگیری مراجع قضایی را راجع به آزادسازی مناطق تصرف‌شده غیرمجاز تا حصول حق مردم دانسته و اعلام داشتند، مرجع قضایی این خواسته و مطالبه را با جدیت دنبال می‌کند.

رئیس هیئت استان نیز ضمن قدردانی از حضور میهمانان در برنامه امروز و تلاش و کوشش کم‌نظیر آنان در رسیدگی به خواسته زیست‌محیطی جامعه ورزشی و مردم طبیعت‌دوست، به طور ویژه تداوم حمایت آنان را خواستار شد.
در ادامه آقای شوشتری در خصوص اقدامات گذشته کو‌ه‌نوردان در مقابل تعرضات موردی در زمان تصدی‌شان در هیئت کوه‌نوردی مواردی را مطرح نموده و در بخش آخر این مرحله، ودر بلندای ارتفاعات معجونی، آقای حمید نظام‌دوست، به عنوان تولیت پیگیری و مطالبه کوه‌نوردان و ورزشکان از میهمانان و کوه‌نوردان شرکت‌کننده تشکر و قدردانی نمودند.

بخش دوم برنامه ساعت حدود ۸ صبح و با حضور کاروان مدیران قضایی و مردمی ، بازدید از مناطق تخریب‌شده توسط معدن‌کاوان خلج بود.
در این بازدید مقامات ارشد قضایی استان و شهرستان و تیم‌های همراه، از نزدیک درجریان وسعت تخریب‌های درحال انجام قرار گرفتند.
هیئت استان ضمن قدردانی مجدد از مقامات قضایی و معاونین، مدیران کل، اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، و دیگر عزیزان حاضر از پیش‌کسوتان و کوه‌نوردان حاضر در این برنامه و همچنین مسئولین برگزاری تشکر و سپاس‌گزاری می‌نماید.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

برگزاری مسابقات بولدرینگ ویژه بانوان در مشهد

به گزارش هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ‌ورزشی مشهد؛ مسابقات بولدرینگ ویژه بانوان در روز جمعه مورخ ۲۴ شهریورماه با حضور ۱۱ شرکت‌کننده بین‌باشگاهی در رده سنی آزاد در سالن سنگ‌نوردی

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

دیدار با پهلوانان، در آستانه ورود به هفته ترویج فرهنگ پهلوانی؛

در هفته گذشته، تعدادی از پیش‌کسوت کوه‌نوردی با حضور در باشگاه ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی بانک ملی، در مراسم ویژه پهلوانان و قهرمانان این ورزش شرکت نمودند. در این مراسم

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

حضور دکتر بخشی محبی معاون دادستان درامور اجتماعی و پیشگیری از جرم در مناطق سیل زده خراسان رضوی

سه‌شنبه ٨ شهریورماه جناب آقای دکتر بخشی محبی  معاون دادستان استان باتفاق مدیرعامل و مسوولین آب منطقه‌ای خراسان رضوی از رودخانه‌های زنگلانلو، لایین، ایده‌لیک، و رودخانه چلمیر بازدید نموده و

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!