بازدید و کوه‌پیمایی دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، همپای کو‌ه‌نوردان در مناطق تصرف‌شده خلج؛

سحرگاه روز جمعه ۶ مردادماه ۹۶ هیئت کو‌ه‌نوردی استان با مدیریت کارگروه حفظ محیط کوهستان، میزبان حضور دادستان‌ها، معاونین قضایی و اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، مدیر کل جهاد کشاورزی، مدیران کل دو نهاد دیگر، همچنین فرمانده انتظامی مشهد، ریاست حفاظت املاک آستان قدس رضوی، ریاست حفاظت از منابع طبیعی و بعضی مسئولین دیگر در ارتفاعات خلج بود.

میهمانان و مسئولین در معیت تنی چند از کوهنوردان و پیش‌کسوتان کوه‌نوردی، کوه‌پیمایی صبحگاهی را از کنار حصارهای رنج‌آور خلج آغاز نموده، و با حضور در محل سنگ‌سیاه و بازدید از کلاس سنگ‌نوردی در حال اجرا، با طی مسیر از یال منتهی به قله معجونی به این قله صعود نمودند و همزمان با ورود میهمانان، بر روی قله معجونی عملیات پرواز با پاراگلایدر توسط جناب اقای مهرابی، از اعضای کوه‌نورد و غارنورد  استان، انجام گردید و دیگر قابلیت‌های منطقه را برای ایجاد سایت پروازی نیز به نمایش گذاشت.

پس از پذیرایی از میهمانان و صرف صبحانه، و پس از توضیحات یکی از مدیران حاضر در جمع در خصوص عزم جدی مراجع قانونی و قضایی استان در دادرسی به خواسته به حق مردمی در رفع تصرفات، جناب صادقی دادستان محترم طی بیانات نسبتٱ مبسوطی، ضمن گرام‌داشت ایام دهه کرامت، با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری و حسن نظر رئیس قوه قضائیه، پیگیری مراجع قضایی را راجع به آزادسازی مناطق تصرف‌شده غیرمجاز تا حصول حق مردم دانسته و اعلام داشتند، مرجع قضایی این خواسته و مطالبه را با جدیت دنبال می‌کند.

رئیس هیئت استان نیز ضمن قدردانی از حضور میهمانان در برنامه امروز و تلاش و کوشش کم‌نظیر آنان در رسیدگی به خواسته زیست‌محیطی جامعه ورزشی و مردم طبیعت‌دوست، به طور ویژه تداوم حمایت آنان را خواستار شد.
در ادامه آقای شوشتری در خصوص اقدامات گذشته کو‌ه‌نوردان در مقابل تعرضات موردی در زمان تصدی‌شان در هیئت کوه‌نوردی مواردی را مطرح نموده و در بخش آخر این مرحله، ودر بلندای ارتفاعات معجونی، آقای حمید نظام‌دوست، به عنوان تولیت پیگیری و مطالبه کوه‌نوردان و ورزشکان از میهمانان و کوه‌نوردان شرکت‌کننده تشکر و قدردانی نمودند.

بخش دوم برنامه ساعت حدود ۸ صبح و با حضور کاروان مدیران قضایی و مردمی ، بازدید از مناطق تخریب‌شده توسط معدن‌کاوان خلج بود.
در این بازدید مقامات ارشد قضایی استان و شهرستان و تیم‌های همراه، از نزدیک درجریان وسعت تخریب‌های درحال انجام قرار گرفتند.
هیئت استان ضمن قدردانی مجدد از مقامات قضایی و معاونین، مدیران کل، اعضای شورای حفظ حقوق بیت‌المال، و دیگر عزیزان حاضر از پیش‌کسوتان و کوه‌نوردان حاضر در این برنامه و همچنین مسئولین برگزاری تشکر و سپاس‌گزاری می‌نماید.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه هیمالیا نوردی ۰ نظر

مراسم استقبال از هیمالیانوردان نیشابوری؛

بنا به اعلام هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان نیشابور، آقای علیرضا نوروزی فاتح دو قله هشت هزارمتری پرودپیک و کاشربروم ۲ پنج‌شنبه ۱۹ مردادماه وارد مشهد شده و به

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

برنامه‌ریزی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک۲۰۲۰

?نشست تخصصی معاونت ورزش بانوان خراسان رضوی با نواب رؤسای هیئت‌های ورزشی استان؛ (برنامه‌ریزی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک۲۰۲۰)؛ ۲۵ آبان ۹۶؛ ?برگزاری جلسه بانوان نواب رؤسای هیئت‌های ورزشی استان

کارگروه هیمالیا نوردی ۰ نظر

ملاقات تیم اعزامی با آیت‌الله رئیسی تولیت معزز آستان قدس رضوی؛

بنا به همسفری تیم اورست در طول پرواز مشهد به تهران با حضرت آیت‌الله رئیسی، تولیت معزز آستان‌قدس رضوی، اعضای این تیم با ایشان ملاقات نموده و خلاصه‌ای از برنامه

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*