هشدار معاون دادستان مشهد به ورزشکاران: خارج از ضوابط از مرز خارج نشوید؛

هشدار معاون دادستان مشهد به ورزشکاران: خارج از ضوابط از مرز خارج نشوید؛

قاضی محمد بخشی محبی معاون دادستان مشهد:
نگرانی‌هایی مبنی بر حضور ورزشکاران و مربیان در مسابقات ورزشی خارج کشور به صورت غیرقانونی و خارج از مقررات شورای برون‌مرزی ورزش مطرح شده‌است که سبب بروز مشکلات فراوانی هم برای ورزشکاران می‌شود.

از جمله این مشکلات می‌توان به عدم حمایت‌های خاص قانونی و تعریف‌شده از ناحیه دستگاه‌ها و نهادهای حمایت‌گر از ورزشکاران اشاره کرد.
 در مقررات ورزشی و آیین‌نامه‌ها و پروتکل‌های تصویب‌شده قهرمانان ورزشی با توجه به سطح مسابقات اعم از آسیایی جهانی و تورنمت‌ها از حمایت‌هایی برخوردارند از جمله معافیت از خدمت سربازی یا خدمت در یگان ورزش نیروهای مسلح یا استخدام در دستگاه‌های دولتی یا تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه و سایر تشویق‌های مالی و ریالی؛ ولی متأسفانه عزیزانی که از مبادی غیر مجاز و بصورت غیر قانونی و خارج از مقررات و مؤلفه‌های حاکم بر جامعه ورزش و شورای برون مرزی اقدام می‌کنند از این مزایا برخوردار نمی‌شوند.

 فارغ از مسائل تشویقی و حمایتی در صورتی که اعمالی در راستای این اعزام‌ها و شرکت در مسابقات صورت پذیرد که سبب لکه‌دار شدن حیثیت ایران و ایرانی گردد، دادستانی در جهت احقاق حقوق عامه پیگیری قانونی لازم را از دستگاه‌های مسئول و متولی و افراد خاطی در این زمینه خواهد نمود.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

جلسه بررسی و چگونگی برگزاری همایش سنگ‌نوردی کشوری بانوان در مشهد؛ عصر یک‌شنبه اول مردادماه ۹۶؛

درپی دعوت هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان، ساعت ۱۸ روز یک‌شنبه اول مردادماه ۹۶، جلسه‌ی بررسی چگونگی اجرا و راهکارهای لازم در خصوص میزبانی همایش سراسری سنگ‌نوردی بانوان، با

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

تسیلت به مربی ارزشمند جناب آقای “علی کاوسی”؛

با نهایت تأسف و تأثر فقدان مادر بزرگ گرامی مربی ارزنده استان آقای علی کاوسی را به ایشان و خانواده معزز و سایر بازماندگان تسلیت و تعزیت می‌گوئیم.

کارگروه پزشکی، جستجو و نجات ۰ نظر

برگزاری دوره دوازدهم ‍پزشکی کوهستان؛

بر اساس دعوت و ثبت‌نام قبلی، دوازدهمین دوره پزشکی کوهستان در روزهای ۲۸ و ۲۹ مردادماه با حضور ۳۱ تن از داوطلبان از شهرستان‌های کلات، تربت‌جام، گناباد، کوهسرخ، قوچان و

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!