اطلاعیه: همایش پاک‌سازی، روز ملی غارها و دره‌های پاک؛  زندگی پایدار یعنی هماهنگی وسازگاری با طبیعت و حفاظت از آن؛

اطلاعیه: همایش پاک‌سازی، روز ملی غارها و دره‌های پاک؛ زندگی پایدار یعنی هماهنگی وسازگاری با طبیعت و حفاظت از آن؛

باتوجه به نزدیک شدن به روز ملی غارهای پاک و نیز روز دره‌های پاک مقرر است، جمعه ۳۱ شهریورماه ۹۶ برنامه پاک‌سازی غارها و دره‌ها در کلیه شهرستان‌های استان و نیز کشور برگزار گردد.
 از کلیه مسئولین کارگروه‌های حفاظت از محیط کوهستان سراسر استان خراسان رضوی (هیئت‌ها و باشگاه‌ها) درخواست دارد جهت برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر این برنامه و ثبت عملکرد زیست محیطی هیئت و باشگاه مربوطه، برنامه‌های خود را جهت این روز به  آدرس: @dideban_mohit ارسال فرمایند.

قابل ذکر است که مدیریت و برنامه‌ریزی پاکسازی غارها طی سال‌های گذشته با همکاری انجمن غار و غارشناسی استان، باشگاه غارنوردی کاوشگران و نیز کارگروه حفظ محیط کوهستان استان (بخش حفاظت از غارها) بوده، و مدیریت و برنامه‌ریزی پاکسازی دره‌ها با همکاری کارگروه حفظ محیط کوهستان استان (بخش حفاظت از دره‌ها) بوده‌است، و مسئولین محترم می‌توانند برنامه‌های خود را با مشورت با متولیان این حرکت در استان هماهنگ و راهنمایی‌های لازم را اخذ نمایند.

نکته قابل توجه این پاکسازی‌ها، مدیریت در درجه‌بندی حفاظتی بوده، و مسئولین کارگروه‌ها موظفند مدیریت ویژه‌ای در این موضوع داشته‌باشند، این به آن معنا است، که در یک غار و یک دره درجه A و نیز شرایط خاص منطقه، تعداد نفرات جهت پاکسازی باید مدیریت شود.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

برگزاری کارگاه‌های آموزشی زیست‌محیطی کاشمر؛

جمعه ۲۹ بهمن، و هم‌زمان با صعود سراسری قلل منطقه کاشمر، کارگاه‌های آموزشی زیست محیطی، با حضور تعدادی از کوه‌نوردان و محیط‌بان در محل مدرسه طبیعت شهاب کاشمر برگزار گردید.

کار گروه حفظ محیط کوهستان ۰ نظر

برگزاری دوره‌ مبانی محیط زیست کوهستان؛

کارگروه حفظ محیط کوهستان هیئت استان در نظر دارد پنجمین دوره‌ مبانی محیط زیست کوهستان را با شرایط ذیل برگزار نماید: زمان برگزاری: جمعه ۲۶ آذرماه ۹۵؛ دوره یک روزه

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: قله «زو» تا هفته آینده از تصرفات آزاد می‌شود؛

همایش فعالان محیط زیست کوهنورد روز یکشنبه، با حضور جمع کثیری از علاقمندان و دلواپسان محیط زیست در محل آمفی تئاتر اداره کل محیط زیست استان برگزار گردید. در این

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!