مراسم تجلیل از امدادگران هلال احمر لرستان، چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه ۹۶، پایگاه امداد مشهد

درپی دعوت هلال احمر خراسان رضوی از امدادگران لرستانی برای تشرف به بارگاه منور حضرت رضا(ع)، و قدرشناسی از آنان به پاس زحمات بی‌دریغ‌شان در امداد، جستجو و نجات اشترانکوه، شب گذشته مراسم تجلیل از این نجاتگران زائر با حضور خانواده‌های حادثه‌دیدگان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و مدیران ذیربط، رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان و اعضای هیئت رئیسه و مسئولین کارگروه‌ها، مسئولین هیئت مشهد، تنی چند از مربیان، کوه‌نوردان و امدادگران خراسانی شرکت‌کننده در عملیات جستو و نجات در لرستان، اعضای ستاد پیگیری و پشتیبانی حادثه و بعضی دیگر، در محل پایگاه امداد جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد.
قرائت کلام‌ا… مجید و صلوات خاصه آغازگر این محفل گردید و پس از خوشامدگویی به میهمانان و زائرین توسط آقای زارع مدیر عملیات هلال احمر استان، رئیس هیئت کوه‌نوردی استان نیز ضمن گرامی‌داشت مقدم میهمانان و آرزوی قبولی زیارات امدادگران لرستانی، با یادآوری اولین ساعات شکل‌گیری بحران در کول‌جنوی اشترانکوه، از تلاش و همت همگانی جامعه امدادی و ورزشکاری استان خراسان و لرستان سخن گفت و روایت کوتاهی از اقدامات روزهای اول حادثه را بیان نمود.
وی همچنین از تلاش کوه‌نوردان و نجاتگران دیگر استان‌ها نیز قدردانی نمود و بطور ویژه از مسئولین هلال احمر دو استان درگیر حادثه، خراسان و لرستان به شایستگی قدرشناسی نمود.

آقای دکتر احمدی مدیرعامل قدرشناس هلال احمر خراسان رضوی و عضو هیئت رئیسه هیئت کوه‌نوردی استان، با قرائت متن زیبایی در رثای حادثه‌دیدگان و خیرمقدم ویژه به مدعوین، تلاش‌شان را برای کمک و جستو و نجات همنوران ارج نهاد و مطالبی را پیرامون این حادثه و ضایعه جبران‌ناشدنی بیان نمود.

پخش کلیپ‌های متعدد از برنامه صعود، مراحل جستجو، کشف پیکرها و مراسم وداع و… بین برنامه‌های این مراسم هم، شکوه و معنویت خاصی را در اجرا حکم‌فرما کرد.

در پایان نیز در تجلیل از نجاتگران لرستانی طی مراسم خاصی توسط مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمر و مسئولین حاضر در سالن و همچنین خانواده‌های حادثه‌دیدگان، لوح یادبودی از طرف جمعیت هلال احمر استان و هدایای متبرکی از طرف باشگاه کوه‌نوردی آزادگان به آنان تقدیم گردید.

سفر زیارتی امدادگران لرستانی همچنان تا روز شنبه ۷ بهمن‌ماه در استان خراسان رضوی ادامه دارد که ضمن تشکر و سپاس از مدیرعامل محترم هلال احمر خراسان رضوی، از زحمات و تلاش‌های مجدانه آقای رسول زارع مدیر عملیات هلال احمر استان نیز به جهت برنامه‌ریزی و تدارک این برنامه قدردانی می‌گردد.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه صعود های ورزشی ۰ نظر

قهرمانی جوانان استان خراسان رضوی در مسابقات کشوری؛

با پایان یافتن شانزدهمین دوره مسابقات سنگ نوردی قهرمانی کشور در رشته سرطناب، انتخابی تیم ملی (آقایان و بانوان)، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ اردبیهشت‌‌ماه جاری، رتبه

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

همایش کوهپیمایی عمومی یادواره اربعین آسمانیان حادثه اشترانکوه؛

بنا به هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده با باشگاه‌های متولی برنامه اشترانکوه، و با همکاری دیگر باشگاه‌ها، هیئت‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان مشهد و استان و اداره ورزش و جوانان،

کار گروه صعود های ورزشی ۰ نظر

نتایج فینال ماده سرطناب هفدهمین دوره مسابقات سنگ نوردی قهرمانی کشور / بخش آقایان / کرمان

بزرگسالان؛ مقام اول: داود رکابی از زنجان مقام دوم: احمد رضا سلگی از همدان مقام سوم: خسرو هاشم زاده از تهران جوانان؛ مقام اول: پوریا رسولی از زنجان مقام دوم:

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*