مراسم تجلیل از امدادگران هلال احمر لرستان، چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه ۹۶، پایگاه امداد مشهد

درپی دعوت هلال احمر خراسان رضوی از امدادگران لرستانی برای تشرف به بارگاه منور حضرت رضا(ع)، و قدرشناسی از آنان به پاس زحمات بی‌دریغ‌شان در امداد، جستجو و نجات اشترانکوه، شب گذشته مراسم تجلیل از این نجاتگران زائر با حضور خانواده‌های حادثه‌دیدگان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و مدیران ذیربط، رئیس هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان و اعضای هیئت رئیسه و مسئولین کارگروه‌ها، مسئولین هیئت مشهد، تنی چند از مربیان، کوه‌نوردان و امدادگران خراسانی شرکت‌کننده در عملیات جستو و نجات در لرستان، اعضای ستاد پیگیری و پشتیبانی حادثه و بعضی دیگر، در محل پایگاه امداد جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد.
قرائت کلام‌ا… مجید و صلوات خاصه آغازگر این محفل گردید و پس از خوشامدگویی به میهمانان و زائرین توسط آقای زارع مدیر عملیات هلال احمر استان، رئیس هیئت کوه‌نوردی استان نیز ضمن گرامی‌داشت مقدم میهمانان و آرزوی قبولی زیارات امدادگران لرستانی، با یادآوری اولین ساعات شکل‌گیری بحران در کول‌جنوی اشترانکوه، از تلاش و همت همگانی جامعه امدادی و ورزشکاری استان خراسان و لرستان سخن گفت و روایت کوتاهی از اقدامات روزهای اول حادثه را بیان نمود.
وی همچنین از تلاش کوه‌نوردان و نجاتگران دیگر استان‌ها نیز قدردانی نمود و بطور ویژه از مسئولین هلال احمر دو استان درگیر حادثه، خراسان و لرستان به شایستگی قدرشناسی نمود.

آقای دکتر احمدی مدیرعامل قدرشناس هلال احمر خراسان رضوی و عضو هیئت رئیسه هیئت کوه‌نوردی استان، با قرائت متن زیبایی در رثای حادثه‌دیدگان و خیرمقدم ویژه به مدعوین، تلاش‌شان را برای کمک و جستو و نجات همنوران ارج نهاد و مطالبی را پیرامون این حادثه و ضایعه جبران‌ناشدنی بیان نمود.

پخش کلیپ‌های متعدد از برنامه صعود، مراحل جستجو، کشف پیکرها و مراسم وداع و… بین برنامه‌های این مراسم هم، شکوه و معنویت خاصی را در اجرا حکم‌فرما کرد.

در پایان نیز در تجلیل از نجاتگران لرستانی طی مراسم خاصی توسط مدیرعامل محترم جمعیت هلال احمر و مسئولین حاضر در سالن و همچنین خانواده‌های حادثه‌دیدگان، لوح یادبودی از طرف جمعیت هلال احمر استان و هدایای متبرکی از طرف باشگاه کوه‌نوردی آزادگان به آنان تقدیم گردید.

سفر زیارتی امدادگران لرستانی همچنان تا روز شنبه ۷ بهمن‌ماه در استان خراسان رضوی ادامه دارد که ضمن تشکر و سپاس از مدیرعامل محترم هلال احمر خراسان رضوی، از زحمات و تلاش‌های مجدانه آقای رسول زارع مدیر عملیات هلال احمر استان نیز به جهت برنامه‌ریزی و تدارک این برنامه قدردانی می‌گردد.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

اهداء دومین پنل خورشیدی به هیئت استان؛

چهارشنبه اول دی‌ماه ۹۵، دومین پنل خورشیدی با تجهیزات مربوطه، توسط جناب آقای امیر فرجامی، به هیئت کوه‌نوردی استان خراسان رضوی اهداء گردید. این دومین هبه جناب آقای فرجامی از

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

ورود تیم برون مرزی پوبدا به کمپ ۵؛

نا به گزارشات رسیده و بر اساس تماس‌های برقرار شده با آقایان جواد نوروزی و حسین امانی در کمپ ۵،  کوه‌نوردان خراسانی روز گذشته پس از عبور از مسیر فنی

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی برگزار می‌کند: مراسم گرامی‌داشت بیستمین سالگرد نخستین صعود ایرانیان به قله اورست؛

عصر روز یک‌شنبه مصادف با بیستمین سالگرد نخستین صعود تیم ملی کوه‌نوردی کشورمان به قله اورست مراسم یادبود این صعود در سالن تلاش وزارت کارو امور اجتماعی برگزار می‌گردد. در

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!