برگزاری همایش باشکوه کوه‌روی همگانی خانوادگی مشترک هیئت استان و معاونت تربیت‌بدنی و سلامت شهرداری مشهد، بوستان طبیعی خورشید؛ مشهد مقدس- پنج‌شنبه ۱۱ بهمن ۹۷؛

در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، صبح پنج‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۷ برنامه همایش بزرگ کوه‌روی همگانی خانوادگی مشترک هیئت کوه‌نوردی و تربیت‌بدنی شهرداری مشهد با میزبانی منطقه ۹ شهرداری و همکاری نهادهای ذیربط، هیئت کوه‌نوردی و باشگاه‌های مشهد، در منطقه کوهستانی بوستان خورشید و در حوزه مجاز کوه‌پیمایی‌های عمومی از نظر حفاظت محیط کوهستان برگزار گردید.

اجتماع قریب ۲۰۰۰ شهروند مشهدی با حضور چشمگیر بانوان که به قصد نشاط و سلامتی و بهره‌مندی از طبیعت خدادادی، از مناطق مختلف شهر گرد هم آمدند، ۸ صبح و پس از افتتاحیه مختصر و معرفی کادر اجرایی و تشریح مسیر و اعلام برنامه‌های پیش‌بینی‌شده پیمایش خود را از مسیرهای مشخص آغاز نموده و با گذر از محل‌ کمپ‌های ایجاد شده در مسیر توسط باشگاه‌های کوه‌نوردی در موقعیت مرکزی بوستان خورشید، سایت بادبادک‌ها به کو‌ه‌پیمایی پایان دادند.

مراسم اختتامیه همایش نیز، حوالی ساعت ۱۰ صبح با حضور مسئولین شهرداری و هیئت کوه‌نوردی با تلاوت کلام‌ا… مجید، صلوات خاصه و اجرای سرود‌های شورانگیز و انقلابی توسط گروه موزیک نظامی و با خوشامدگویی و سخنان کوتاه معاون تربیت‌بدنی و سلامت شهرداری و رئیس هیئت کوه‌نوردی استان آغاز گردید.

در این مراسم آقایان نوری معاونت تربیت‌بدنی شهرداری، زارعی معاونت توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان، بهمن‌آبادی و زرگر معاون امداد جمعیت هلال‌احمر استان و قائم مقام جمعیت مشهد، قدرتی معاون فرهنگی شهرداری منطقه ۹، غلامپور و حسن‌نژاد کارشناس مسئولان ورزشی مناطق ۹ و ۷ و دیگر کارشناسان، زحمتکش، عباسی، جلیل‌زاده و غلامی رؤسا و دبیران هیئت‌های کوه‌نوردی استان و مشهد و همچنین تعدادی از پیش‌کسوتان کوه‌نوردی، مربیان و مدیران باشگاه‌ها حضور داشتند.

🔴در این مراسم، «دبیرخانه مشترک همایش‌های کوه‌پیمایی» مستقر در بوستان خورشید با توسل به کلام‌ا… مجید و در حضور اجتماع عظیم شهروندان توسط معاونت سلامت و تربیت‌بدنی شهرداری و هیئت کوه‌نوردی استان رونمایی و افتتاح گردید.
این دبیرخانه وظیفه ساماندهی همایش‌های کوه‌روی و کوه‌پیمایی همگانی و ترویج این ورزش بین شهروندان را داشته و با محوریت شهرداری و هیئت‌ کوه‌نوردی و با همکاری مربیان و باشگاه‌ها کانونی برای مراجعات شهروندی در همه زمینه‌های این ورزش خواهد بود.

🔴همزمان با اجرای مراسم، پرنده‌های باشگاه کاوشگران از ارتفاعات جنوبی بوستان خورشید عملیات پرواز با پاراگلایدر را طی چند مرحله به نمایش گذاشتند و همچنین دیگر اعضای فنی این باشگاه در مجاورت محل اجتماع مردمی، به انجام عملیات امداد و نجات در فضای معلق پرداختند.

🔴در ادامه مراسم، بالگرد جمعیت هلال احمر استان با حضور در منطقه بوستان خورشید و با استقرار معلق در فضای بالایی اجتماع شرکت‌کنندگان، مبادرت به انجام نمایشی عملیات امداد نمود و تعدادی از نجاتگران کوهستان عملیات راپل از بالگرد را انجام دادند که علاوه بر ایجاد شور و نشاط حضار با تشویق آنان روبرو گردید.

طی این مراسم هدایایی شامل شش دستگاه دوچرخه، تعداد معتنابهی لوازم کوه نوردی و کارت هدیه توسط برگزارکنندگان همایش به قید قرعه بین شرکت‌کنندگان توزیع و در انتها پس از پذیرایی، مراسم ختم گردید.

🔵هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی از سازما‌ن‌ها، ادارات و همه کسانی که در اجرای این همایش بزرگ نقش ایفا نمودند صمیمانه قدردانی و سپاس‌گزاری می‌نماید:

اداره کل ورزش و جوانان استان؛
معاونت سلامت و تربیت‌بدنی شهرداری مشهد؛
جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، برای پوشش امدادی همایش و اجرای مانور هوایی؛
صدا و سیمای خراسان رضوی و رسانه‌های جمعی؛
شهرداری منطقه ۹ مشهد، شهرداری معین بوستان خورشید میزبان همایش؛
بنیاد شهید و امور ایثارگران و کانون آزادگان؛
مدیریت و پرسنل سازمان اتوبوسرانی مشهد؛
فرماندهی نیروی انتظامی استان و مشهد؛
هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی مشهد؛
پیش‌کسوتان، مربیان و مدیران محترم باشگاه‌های کوه‌نوردی حاضر در همایش؛
کارگروه‌های همگانی و حفظ محیط کوهستان هیئت استان؛
مدیریت و اعضای باشگاه‌های احد، آذرخش، آزادگان، ارسباران، اوج، ایثار، باباکوهی، پویانوردان، پازن، راهیان سبز، کاوشگران، کاویان، کوه‌پیما، کوهیار و کیاوش؛
شرکت تولیدی آب معدنی سقا برای پذیرایی، و جناب آقایان خویی مدیریت همایش، ضیایی‌مهر سرقدم، اکتشافی، معرفی‌نژادیان، جواد محیط، علی زاده‌تراب، احسان حبیبی و دیگر همنوردان برای زحمت پشتیبانی و تدارکات؛

در پایان نیز از تمامی اعضایی که به هر نحو برای اجرای این همایش همکاری و بذل محبت داشتند و ذکر نامشان مقدور نگردید تشکر و قدردانی می‌شود.

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

(اطلاعیه)،درج نسخه الکترونیکی احکام در پرتال با رویکرد زیست محیطی؛

با توجه به صدور کلیه مدارک آموزشی در پرتال جامع فدراسیون و درج نسخه الکترونیکی حکم مربوطه در صفحه شخصی کلیه قبول شدگان دوره‌ها، خواهشمند است در جهت حفظ محیط

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

فراخوان آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی؛

احتراماً به آگاهی می‌رساند پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده با فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، این هیئت در نظر دارد آزمون ورودی مربیگری درجه ۳ صعودهای ورزشی را در دو

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

دیدار تیم اورست با مسئولین فدراسیون؛

عصر روز دوشنبه ۸ خردادماه ۹۶، آقای جواد نوروزی، حاج‌آقای مذهبی و جناب شالچی با حضور در محل فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی، با آقایان زارعی و افلاکی رئیس و

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!