برگزاری گردهمایی اطلاع‌رسانی، توجیهی اطلاع‌رسانی مدیران و مؤسسان باشگاه‌ها؛

برگزاری گردهمایی اطلاع‌رسانی، توجیهی اطلاع‌رسانی مدیران و مؤسسان باشگاه‌ها؛

برگزاری گردهمایی اطلاع‌رسانی، توجیهی اطلاع‌رسانی مدیران و مؤسسان باشگاه‌ها؛

مطابق برنامه ریزی و دعوت قبلی عصر یک‌شنبه ۲۱ مهر ماه ۹۸ گردهمایی توجیهی اطلاع‌رسانی مدیران و موسسان باشگاه‌های کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان خراسان رضوی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاونین مربوطه، مقامات قضایی، مسئولین هیئت استان، نماینده فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی و دیگر میهمانان و مدعوین در محل سالن همایش‌های اداره کل برگزار گردید.

در این نشست، آقایان فتاحی مدیرکل، زارعی معاون ورزشی، دکتر بخشی محبی و بهشتی دادیار حوزه پیشگیری از وقوع جرم دادسرای انقلاب، حکیم‌پور مسئول امور باشگاه‌ها و سرکارخانم طاهریان مسئول دفتر حقوقی اداره کل، دکتر گلدوزیان رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان، پورتقی رئیس اداره ورزش و جوانان مشهد، دکتر طالب پور کارشناس ورزشی، همچنین حسین¬پور، زحمتکش، جلیل زاده، وفائیان، استاد دستمالچی و شوشتری، نماینده فدراسیون، رئیس، دبیر، نایب رئیس و اعضای پیش‌کسوت هیئت رئیسه هیئت استان و تعدادی از رؤسا و دبیران هیئت‌های شهرستان نیز حضور داشتند.

ابتدا پس از تلاوت کلام الله مجید و نواخته شدن سرود ملی و نوای سلام خاصه، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان ضمن خوشامدگویی به میهمانان حاضر، با قدردانی از تلاش‌های باشگاه‌ها، از ضرورت تعامل بیشتر باشگاه‌ها با هیئت‌های ورزشی و اداره ورزش سخن گفتند و اشاره‌ای نیز به برنامه‌های همگانی و جذاب خانوادگی داشتند.

در ادامه رئیس هیئت کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان ضمن خوشامد به مدعوین، و قدردانی ویژه از مدیرکل و معاون محترم برای کارسازی برگزاری همایش، توضیحاتی پیرامون نقش مژثر باشگاه‌ها در موفقیت‌های جامعه ورزشی کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی ارائه نموده و با تأکید بر اینکه «موفقیت کوه‌نوردی در گرو تسهیل‌گری برای باشگاه‌ها است»، همکاری‌ها و تعاملات باشگاه‌ها با هیئت‌های شهرستان و استان را برشمرده و همچنین بسیاری از توفیقات هیئت استان را به ویژه در بحث آموزشی با بیان اینکه باشگاه‌های ورزشی بازوان اصلی همه هیئت‌های ورزشی هستند، موهون تلاش و جدیت باشگاه‌ها و مربیان دانست.
وی با اعلام اینکه ۷۰ باشگاه کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی در استان فعال هستند، عنوان کرد: اگر جامعه کوه‌نوردی استان توفیقاتی را بدست آورده، مرهون تلاش همین باشگاه‌ها است، کما اینکه ره‌آورد طلای جهان و ۴ نقره جهان و مدال‌های متعدد آسیایی در هیمالیانوردی و سنگ‌نوردی و موفقیت‌های همگانی عمده آن در سایه زحمات باشگاه‌ها بوده که منجر به افتخار استان شده‌است.
رئیس هیئت در خصوص تاسیس و تمدید باشگاه‌ها اظهار کرد: روال تاسیس و تمدید باشگاه‌ها با لحاظ مقررات اختصاصی فدراسیون‌ها، از ادارات ورزش و جوانان می‌گذرد و در این رابطه تکیه باشگاه‌ها به هیئت و اداره کل است. ایشان در ادامه، بخشی از آیین‌نامه‌های اجرایی قانون باشگاه‌ها، شرایط عمومی و اختصاصی و همچنین دستورالعمل‌های انضباطی هیئت و اداره کل و بعضی چالش های موجود و وضعیت گروه‌های بدون مجوز با فعالیت تحت عناوین کوه‌پیمایی و طبیعت‌گردی و… را توضیح دادند.

در ادامه جلسه آقای دکتر بهشتی دادیار محترم پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب در باب مسئولیت‌های مدنی و کیفری و تبعات آن‌ها مستند به مواد قانونی توضیحاتی دادند و همچنین ضمن تأکید حمایت‌های قانونی در برابر فعالیت‌های ورزشی که با رعایت مقررات انجام می شود، رسیدگی به شکایات و پیگیری ناهنجاری‌ها را نیز از وظایف دستگاه قضا دانسته و از این باب هم توضیحات لازم را دادند. سپس آقای دکتر بخشی محبی ضمن توضیحات دیگری از موارد مسئولیت‌های مدیران و دست‌اندرکاران ورزش و همچنین با اشاره به حمایت‌های مرجع قضایی در بحث حفظ محیط کوهستان و رفع تصرفات، ادامه همکاری کوه‌نوردان را در این زمینه خواستار شدند. دکتر طالب‌پور نیز دقایقی را به بحث حوادث ورزشی اختصاص دادند.
ساعت پایانی این گردهمایی با حضور آقایان فتاحی، بهشتی، بخشی محبی، حسین‌پور و زحمتکش در مقام پاسخگویی، پرسش و پاسخ در زمینه‌های مختلف کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی از جمله فعالیت گروه‌های غیرمجاز، روند تأسیس و تمدید مجوزها، فعالیت مربیان در باشگاه‌ها، بیمه‌های مسئولیت و ورزشی، حمایت‌های قانونی از باشگاه‌ها، امداد و نجات، و… صورت گرفت.

هیئت استان با قدردانی از حضور مدعوین گرامی، مراتب تشکر و قدرشناسی خود را از دست‌اندرکاران برگزاری گردهمایی اعم از مدیر کل و معاون محترم ورزشی استان، نماینده محترم فدراسیون، دبیر و نایب رئیس محترم هیئت استان، مسئولین محترم کارگروه‌های امور شهرستانها و تشکل‌ها، آموزش و همگانی، انفورماتیک و دبیرخانه استان، باشگاه کاوشگران و کیاوش و دیگر همنوردانی که به هر نحو ممکن یاری رساندند، اعلام و ابراز می‌نماید.

هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

عملیات امداد در منطقه ازغد؛

بنابر گزارش رسیده، یک تیم چهار نفره، روز یکشنبه وارد دره ازغد شده که یکی از اعضای گروه با توجه به سابقه بیماری دیابت و برودت هوا دچار مشکل شده

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

دعوت مجدد از باشگاه‌ها و گروه‌ها برای تمدید پروانه و مجوز فعالیت؛

از آنجا که طبق بخشنامه شماره ۲۶۳/۴۶۹۳ مورخه ۹۴/۸/۶ فدراسیون کوه‌نوردی، تنها مدارک دوره‌های آموزشی که توسط هیئت استان، هیئت شهرستان، و همچنین باشگاه‌ها و گروه‌های دارای مجوز معتبر برگزار

کارگروه روابط عمومی و فرهنگی ۰ نظر

جلسه دیدار و هم اندیشی مربیان بانوان؛

هیئت استان در حوزه نایب‌رئیسی، در نظر دارد با همکاری و هماهنگی هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی شهرستان مشهد روز سه‌شنبه ۲۰ تیرماه ساعت ۱۶، جلسه‌ای را در محل دفتر

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!